SIA "Alūksnes slimnīca"

2019. gads

Alūksnes slimnīca noslēdz līgumu par Eiropas savienības fonda projekta īstenošanu

 


 

2019. gada februārī Alūksnes slimnīca un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra parakstīja līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu 978 242,00  eiro apmērā.

Projekta mērķis ir veselības aprūpes infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana Alūksnes un Vidzemes slimnīcās, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Vidzemē, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem. Uzlabojot infrastruktūru un tehnoloģijas, pacientiem ar zemākiem ienākumiem būs pieejami kvalitatīvi veselības aprūpes pakalpojumi tuvāk dzīvesvietai.

Projekts tiks realizēts kopā ar sadarbības partneri Vidzemes slimnīcu. 

Projekta ietvaros Alūksnes slimnīcā paredzēts iegādājoties jaunas tehnoloģiju iekārtas vairākiem profiliem un, attīstot rehabilitācijas un fizikālās medicīnas profilu, uzlabot kvalitatīvu ambulatorās un stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Alūksnes, Apes, kā arī tuvāko novadu iedzīvotājiem. Kā arī uzlabot un nodrošināt pieejamību visām iedzīvotāju grupām, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem.

Sadarbības partneris Vidzemes slimnīca iegādāsies mūsdienīgas medicīnas tehnoloģijas – pacientu gultas Terapijas 1 nodaļā un Dzemdību un Ginekoloģijas nodaļā.

Infrastruktūras pārbūves darbi un jaunu tehnoloģiju iegāde tiek veikta projekta Nr. 9.3.2.0/18/I/017 “Veselības aprūpes infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana SIA "Alūksnes slimnīca", un medicīnas tehnoloģiju iegāde SIA "Vidzemes slimnīca", uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Vidzemē" ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds ( ERAF) 85 % apmērā un 9% valsts budžeta finansējums, pašu uzņēmumu līdzfinansējums 6%.

Uzsākta projekta īstenošana

Pašlaik slimnīcā īsteno projektu Veselības aprūpes infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana SIA "Alūksnes slimnīca", un medicīnas tehnoloģiju iegāde SIA "Vidzemes slimnīca", uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Vidzemē" – jau top tehniskā dokumentācijai jaunajai rehabilitācijas nodaļai un tiek iegādāts mūsdienīgs, jauns aprīkojums visām slimnīcas nodaļām. Iegādāti pulsa oksimetri, medicīniskie sūkņi, perfuzori pretsāpju un anestēzijas līdzekļu ievadīšanai, infūzijas sūkņi, pārsienamie galdi, neiromuskulārās pārvades bloks, defibrilatori ar ārējo kardiostimulāciju, kušete, un jauni datori.
Visām nodaļām iegādāti jauni pacientu transporta rati un monitori pacientu nepārtrauktai novērošanai ar asinsspiediena mērīšanu. Plānojam iegādāties rentgena aizsargtērpus darbam operāciju zālē, kur strādā ar loka rentgenu, kā arī ārējās kaulu fiksācijas aparātus un jaunu operāciju galdu otrai operāciju zālei. Būs jauna plaušu ventilācijas iekārta, spirogrāfs ārējās elpošanas funkciju noteikšanai, holteris sirdsdarbības izmeklēšanai, polipektomijas iekārta un ultrasonogrāfs. Ir iegādātas jaunas gultas pacientiem – ar skapīšiem, pretizgulējumu matračiem, kā arī pacientu transporta rati.

 Alūksnes slimnīca turpina attīstīties

Alūksnes slimnīca turpina attīstīties un darīt visu iespējamo, lai gādātu par pacientu ērtībām, drošību, ārstnieciskā procesa uzlabošanu un lai darbiniekiem atvieglotu savu pienākumu veikšanu. Par projekta Veselības aprūpes infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana SIA "Alūksnes slimnīca", un medicīnas tehnoloģiju iegāde SIA "Vidzemes slimnīca", uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Vidzemē"  ietvaros veiktajām darbībām, lasiet jaunākajā 2019.gada 6.decembra Alūksnes un Malienas ziņu numurā.


Ārstniecības kvalitātes uzlabošanai Alūksnes slimnīcā,  iegādātas jaunas medicīniskās iekārtas

Mūsdienīgas medicīniskās tehnoloģijas ir ļoti būtiskas, lai uzlabotu ārstniecības kvalitāti, pieejamību, pacientu drošību, kā arī ieviest jaunus medicīniskos pakalpojumus. Lai uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, Alūksnes slimnīca turpina iegādāties jaunas medicīniskās iekārtas, pakāpeniski nomainot līdzšinējās.

Alūksnes slimnīcas ārsti ir gandarīti par šiem uzlabojumiem, kas būtiski uzlabos gan pacientu ārstēšanu, gan aprūpi. Ambulatorā nodaļā ir iegādāta jauna ultrasonogrāfijas iekārta ar iespēju veikt aknu elastogrāfiju, līdz ar to uzlabojot izmeklējuma kvalitāti ambulatoriem un stacionāra pacientiem. Slimnīca iegādājusies arī tādas iekārtas, kas līdz šim nav bijušas – holteris un spirometrs, tādejādi piedāvājot jaunus pakalpojumus.

Liels ieguldījums veikts Operāciju bloka pilnveidošanai. Iegādātas jaunas operāciju lampas 2 zālēm, operāciju galds un instrumentu komplekti traumatoloģisko operāciju veikšanai.

Rūpējoties par ambulatoro un stacionāro pacientu rehabilitāciju, Alūksnes slimnīca iegādājusies jaunas mazās tehnoloģiju iekārtas Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļai – ultraskaņas terapijas iekārta, lāzera terapijas iekārta, magnētiskās terapijas iekārta, darsonvalizācijas iekārta un elektrostimulācijas iekārta.

Visas šīs iekārtas iegādātas turpinot realizēt projektu Veselības aprūpes infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana SIA "Alūksnes slimnīca", un medicīnas tehnoloģiju iegāde SIA "Vidzemes slimnīca", uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Vidzemē".

Turpinām realizēt projektu

Elektroenerģijas traucējumi piemeklē pašos nepiemērotākajos brīžos – tie var tikt izraisīti laikapstākļu, kādas tehnoloģiskas kļūmes vai cilvēka darbības dēļ. Lai kritiskās situācijās, kad notiek elektroapgādes pārtraukumi, Alūksnes slimnīca varētu turpināt sniegt medicīniskos pakalpojumus mūsu pacientiem, gudra izvēle ir parūpēties par alternatīvu enerģijas avotu pašiem. Viens no izplatītākajiem un uzticamākajiem risinājumiem alternatīvas un avārijas elektroapgādes nodrošināšanai ir dīzeļelektrostacija jeb ar dīzeļdzinēju darbināms elektrības ģenerators. Turpinot realizēt projektu “Veselības aprūpes infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana SIA "Alūksnes slimnīca", un medicīnas tehnoloģiju iegāde SIA "Vidzemes slimnīca", uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Vidzemē", Alūksnes slimnīca, veicot iepirkumu Publiskā iepirkuma likuma kārtībā, iegādājās dīzeļģeneratoru.  Tas var kalpot gan pastāvīgai, gan rezerves elektroenerģijas padevei, ja radušies traucējumi vai atslēgums primārajā elektrolīnijā.

Turpinot rūpēties par ambulatoro un stacionāro pacientu veselību, projekta ietvaros esam iegādājušies arī mazās medicīniskās tehnoloģijas – pulsa oksiometru (paredzēts arī jaundzimušo aprūpei), RTG aizsargtērpus operāciju zālei, lai traumatoloģisko operāciju laikā pacientam var veikt rentgenoloģisko izmeklējumu. Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā izvietota neiroloģiskā Bobota kušete un līdztekas, kā arī iegādāta portatīvā elektrostimulācija iekārta (TENS).


Informāciju var saņemt:

Paziņojums IUB

Izsludināts EISā

Gala ziņojums

Noslēgtie līgumi

2.Iepirkums “Medicīnisko iekārtu iegāde, piegāde un uzstādīšana”

Publikācija EISā

Publikācijas IUB

Gala ziņojums

Noslēgtie līgumi

3.Iepirkums “Laboratorijas iekārtu iegāde, piegāde un uzstādīšana”, iepirkuma ID Nr.ALSL 2019/3

Publikācija EISā

Publikācijas IUB

Gala ziņojums

Noslēgtie līgumi

4.Iepirkums “Projektēšana Alūksnes slimnīcas rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļas pārbūvei un bērnu un ginekoloģijas nodaļas vienkāršotai atjaunošanai un autoruzraudzība”, iepirkuma ID Nr.ALSL 2019/4

Izsludināts EISā

Publikācijas IUB

Gala ziņojums

Noslēgtie līgumi

5.Ārstniecības kvalitātes uzlabošanai Alūksnes slimnīcā, iegādātas jaunas medicīniskās iekārtas

Publikācija_3